TENAGA PENGURUSAN DAN MENGAJAR

1. Cikgu Hayati Abdullah (Pengasas)

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah dan Menengah

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Bekas Pelajar Sekolah Menengah Raffles dan Maktab Rendah Temasek

  • Mantan guru Bahasa Melayu/Bahasa Melayu Lanjutan di Sekolah Menengah Cedar dan Sekolah Menengah Damai

 

Anugerah:

  • Pemenang Biasiswa Mendaki dan Anugerah Mendaki

  • Pembahas Terbaik Bahas Antara Maktab Rendah 4PM ( 1995 )

  • Naib Juara Pertandingan Pidato Antarabangsa (Universiti Malaya) (1997)

 

Buku:

  • Hayati Abdullah (2013), Saya Boleh Mengarang, Education Publishing House, Singapore. (Malay writing guidebook for Primary 5 and 6)

  • Hayati Abdullah (2014), Saya Boleh Mengarang, Education Publishing House, Singapore. (Malay writing guidebook for Primary 3 and 4)

  • Hayati Abdullah (2015), Saya Boleh Mengarang, Education Publishing House, Singapore. (Malay writing guidebook for Primary 1 and 2)

 

2. En Yang Iskandar (Pengarah Urusan Syarikat NUSA dan Edufront)

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Mantan Ketua Jabatan IT di Maris Stella High (Primary) dah Pensyarah di Univeristi Kolej Yanbu Al-Sinaiyah, Arab Saudi.

  • BBA (Hons) dan MSc (Accelerated Masters Program dan Biasiswa Kajian NUS).

 

3. Cikgu Noraini Mohamed Yusope

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Sarjana Muda Pengajian Melayu Kepujian Kelas Pertama - Universiti Malaya

  • Diploma Pendidikan - Institusi Pendidikan Nasional/Universiti Teknologi Nanyang

  • Guru MOE dengan pengalaman mengajar lebih 10 tahun 

 

Anugerah

  • Pemenang pingat emas bagi pencapaian CGPA tertinggi - University Malaya (2012)

5. Cikgu Ernie

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah dan Menengah​ 

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Sarjana Muda (Kepujian dalam Pengajian Melayu) - Universiti Malaya

  • Guru terlatih Institusi Pendidikan Nasional, Guru MOE

 

6. Cikgu Herda

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Sarjana Muda (UNISIM) dalam Psikologi dan Bahasa Inggeris 

  • Diploma Pendidikan pengkhususan Bahasa Melayu (Institusi Pendidikan Nasional/Universiti Teknologi Nanyang)

  • Guru terlatih Institusi Pendidikan Nasional

 

7. Cikgu Nurmaiza

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah dan Menengah​ (Cawangan Jurong West)

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Sarjana Muda dalam Pengajian Melayu (Kepujian Kelas Pertama) Universiti Malaya.

  • Diploma Pendidikan - Institusi Pendidikan Nasional/Universiti Teknologi Nanyang

  • Guru terlatih Institusi Pendidikan Nasional

8. Cikgu Nurhidayah

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Diploma Pendidikan pengkhususan Bahasa Melayu (Institusi Pendidikan Nasional/Universiti Teknologi Nanyang)

  • Guru Pelatih - BA in Education (Institusi Pendidikan Nasional/Universiti Teknologi Nanyang)

 

9. Cikgu Sufianna

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah dan Menengah​ (Cawangan Pasir Ris)

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Sarjana Muda (Kepujian dalam Pengajian Melayu) - Universiti Malaya

  • Guru terlatih Institusi Pendidikan Nasional, Guru MOE

 

10. Cikgu Syakirah

 

Pengkhususan: Bahasa Melayu/ Bahasa Melayu Lanjutan Sekolah Rendah

 

Kelulusan Akademik dan Mengajar:

  • Diploma Pendidikan pengkhususan Bahasa Melayu (Institusi Pendidikan Nasional/Universiti Teknologi Nanyang)